Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deník návštěvníka aneb Poznatky mimozemšťana Ima, část 1.

20. 01. 2014 22:00:00
Mimozemšťan Im, průzkumník ze zatím neznámé planety, se adaptoval do současné společnosti ve střední Evropě a po několika letech zkoumání si začal psát své vybádané poznatky. Může nám být inspirací, jak se na nás dívá cizí druh inteligentní bytosti. Poznamenal si o nás následující:

LIDSKÉ DOBÍJENÍ

U nás jsou všichni zvyklí dobíjet svou energii z hvězd a vesmíru či z Matky. Zde je však vše jinak. Aby se lidé dobili, jedí jídlo - vzhledem ke stavbě jejich těla a trávicího ústrojí je to v pořádku, avšak zajímavé je, že jsou zvyklí jíst své jídlo hlavně teplé - vařené nebo jinak předem zpracované. Proč, to se mi zatím nepodařilo vybádat - jiný druh jídel jim zkrátka ve většině případů nevyhovuje.

Mají předem stanovená období, kdy by se mělo jíst - ráno takzvaná snídaně, v poledne oběd a večer večeře. Mezitím mají svačiny. Někteří nestíhají ranní ani polední krmi kvůli jejich práci nebo (jak říkají) nedostatku času.

Protože většina z nich nezná energii z vesmíru, božské podstaty, trpí jejím nedostatkem. Teplé a jinak předem zpracované jídlo téměř žádnou energii nemá. Často se ubírají ke kradení energie jeden druhému zlobou či jiným negativním chováním. Naštěstí se jejich těla dobíjí i spánkem, kdy jejich fyzické tělo načerpá energii ze Zdroje.


LIDSKÁ ENERGETIKA

Zjistil jsem, že lidská energetika je zcela primitivní. Lidé energii pro své stroje a bydlení čerpají většinou z neobnovitelných zdrojů. Kvůli těmto zdrojům se na planetě vedou války, které jsou často ospravedlňovány takzvanou demokratizací, svobodou a bojem proti terorismu.

Přitom kolem sebe mají mnoho energie, kterou však nevidí, a proto ji považují za neexistující. Objevující se zprávy o volné energii jsou pro lidi nedůvěryhodné, ba dokonce nesmyslné, považované za konspirační (neboli spiklenecké) teorie.

Přitom dle historie již na začátku dvacátého století místního času přišel s touto myšlenkou člověk jménem Nikola Tesla anebo je to zřejmé z koncepcí světových pyramid. Tato energie nepřináší hmotný zisk - je zdarma - pravděpodobně proto není žádoucí ji zde propagovat. Nyní se lidé dozvědí o volné energii pouze ze zdrojů, které nejsou dle jejich mínění důvěryhodné a čekají, až tuto skutečnost oznámí jejich autority.

LIDSKÉ PENÍZE

Peníze, neboli kovová kolečka a papírové obdélníky, sloužící pro směnu zboží a služeb, jsou také jistou formou energie, kterou si lidé vytvořili. Dle stavu ekonomiky (tak nazývají hospodaření s penězi) místního světa však lze říci, že neumějí s touto energií pracovat.

Energie se totiž nesmí zadržovat, ale proudit. Pakliže se lidé rozhodli pro ekonomický systém, jakožto systém, ve kterém žijí, měli by toto vědět a nepoužívat peníze jen pro své vlastní blaho, ale pro blaho celého lidstva.

Jedinci jsou však touhou po penězích, a tedy po vlastním blahu, tak posedlí, že jsou schopni pro ně i ukončovat fyzické životy fauny i flóry planety, ba dokonce druhých lidí!

Autor: Dalibor Dávid | pondělí 20.1.2014 22:00 | karma článku: 5.27 | přečteno: 294x

Další články blogera

Dalibor Dávid

Jak najít odpovědi na nezodpověditelné otázky?

Existuje něco před a po tomto našem fyzickém životě žitém v čase a prostoru? Takové a další otázky se v hlavách zvídavých lidí (těch, jejichž zvídavost již nebyla potlačena) objevují tím častěji, čím více se snaží najít odpověď.

21.1.2016 v 21:21 | Karma článku: 6.84 | Přečteno: 295 |

Dalibor Dávid

Harmonie na těle i na duši

Jsme přesyceni podněty, a to přináší našemu organismu nejen nadměrnou zátěž, ale i zdravotní problémy fyzického i psychického rázu. Jsme totiž součástí přetechnizovaného světa, kde roste napětí, vzruch a agresivita, zatímco kvalita životního prostředí a mezilidských vztahů klesá. Naše nervová soustava dostává díky takovým životním podmínkám pěkně zabrat a psychosomatické potíže se na nás lepí jako moucha na mucholapku.

1.2.2015 v 16:45 | Karma článku: 6.23 | Přečteno: 409 | Diskuse

Další články z rubriky Poezie a próza

Dita Jarošová

Svědkem doby...

Být svědkem doby znamená být pozorovatelem, nebýt lhostejným vůči okolí, vyjadřovat se k problémům a všímat si spojitostí.

22.9.2017 v 20:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 43 | Diskuse

Martin Hatala

Nešla bys na pivo?

Už delší čas jsem ji sledoval. Jak se koupala, jak se opalovala, jak si mě vůbec nevšímala. Přesto jsem ve své pozorovatelské činnosti nepolevoval, nepřestával si přát, aby se aspoň jednou podívala mým směrem, jednou jedinkrát na

22.9.2017 v 12:43 | Karma článku: 19.59 | Přečteno: 717 | Diskuse

Lukáš Klouček

Vzpomínka na budoucnost

Sex? Ta pradávná zábava přihlouplých homo sapiens sapiens, při které se šíří celé spektrum bakterií, včetně těch přenášejících smrtelné nemoce? Kdepak. Klonování a digitální reprodukce se staly plnohodnotnou náhradou barbarské...

22.9.2017 v 11:24 | Karma článku: 6.12 | Přečteno: 176 | Diskuse

Daniel Tomáš

Jak jsme unesli nevěstu

Jistě se všichni shodneme, že vstup do svazku manželského je posvátným dnem v životě lidském. Je to první a asi i nejdůležitější krok na cestě k rozvodu. Krok, který ze dvou milujících bytostí vytvoří krvelačné bestie.

22.9.2017 v 9:23 | Karma článku: 14.08 | Přečteno: 389 | Diskuse

Marek Ryšánek

Než začnete kritizovat...jak si být vzájemně oporou

když se setkávám s lidmi, kteří nemají zkušenosti s křesťanstvím, snažím se jim přiblížit funkci církve obrazem o rodině. Říkám jim, že církev může být taková svého druhu větší rodina, kde jedni druhých břemena nesou.

21.9.2017 v 12:03 | Karma článku: 5.98 | Přečteno: 155 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 802

Jsem optimisticky naladěný idealista, který se přesto považuje za realistu. Mám rád zkoumání různých úhlů pohledu a následné hledání odpovědí na společenské, převážně sociální, otázky. Nejsem zastáncem uzdravování společnosti formou potlačování symptomů, nýbrž hledáním příčin a jejich následné vyřešení. Mezi má oblíbená motta patří "Nic není nemožné", "Všechno jde, když se chce" nebo také "V jednoduchosti je síla a krása".Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.