Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nález pyramid v Bosně nás donutí přepsat dějiny lidstva

22. 01. 2014 17:05:00
Koncem roku 2005 byly v Bosně a Hercegovině objeveny pyramidy. Tento nález uskutečnil profesor antropologie a člen Ruské akademie přírodních věd v Moskvě, Dr. Sam Osmanagič, Ph.D., poblíž města Visoko nedaleko Sarajeva. Již dnes je jasné, že objev, hoden své pozornosti, přepíše dějiny, minimálně tedy ty Evropské.

Sam Semir Osmanagič má doktorát zaměřený na mayskou kulturu. Posledních 25 let zkoumá pyramidy po celém světě. A že jich není málo - pyramidy se mimo Egypt a Mexiko nalézají také v Hondurasu, Quatemale, Salvadoru, Peru, Bolívii, Kanárských ostrovech, Číně, Súdánu a mnoha dalších místech včetně Evpropy. Dokonce i na dně oceánu u Kuby.

Kopec Visočica nedal Dr. Osmanagičovi spát. Všiml si ho při návštěvě místního muzea. Ač je pokrytý hlínou a vegetací, nedá se přehlédnout jeho pravidelnost a přesná orientace na sever, jih, východ a západ - takový kopec příroda sama vyrobit neumí. Skrývá se pod ním pyramida, nazvaná Pyramida Slunce, která měří 220 metrů. Pro strovnání, doposud největší nalezená pyramida v Egyptě měří 174 metrů.

Obložení mnohatunovými pískovcovými bloky, podzemní tunel, který k pyramidě vede a mnoho dalších důkazů můžeme dnes vidět ve Visoku na vlastní oči.

Pyramidy objevené u Visoka jsou dle Dr. Osmanagiče staré přes deset tisíc let, tedy dle současných tvrzení archeologů a historiků jde o dobu, kdy místní lidé žili v jeskyních a lovili zvěř dřevěnými oštěpy. Navíc se domnívá, že nesloužily jako pohřební hrobky, nýbrž jako důmyslná energetická zařízení, která nás mohou inspirovat v naší technologii budoucnosti.

Učebnice dějepisu se budou přepisovat anebo tato informace vymizí do ztracena? Záleží, zda jsou tato fakta pro veřejnost žádoucí či nikoliv. O historii lidské civilizace se toho ví skutečně málo. Až tedy Vaše dítě přijde ze školy se špatnou známkou z dějepisu z období před naším letopočtem, s klidným svědomím jděte za paní učitelkou a domluvte ji.

Chcete-li se dozvědět více nejen o bosenských pyramidách, ale i o dalších vybádaných (a ne zcela "schválených") skutečnostech liské historie, doporučuji následující odkazy z Youbute. Jedná se o souhrn informací z mezinárodní vědecké konference, zabývající se touto tématikou, z roku 2011:

1. část (50 minut)
2. část (52 minut)
3. část (51 minut)

Přednáška (nejen) o bosenských pyramidách

Autor: Dalibor Dávid | středa 22.1.2014 17:05 | karma článku: 19.56 | přečteno: 2476x

Další články blogera

Dalibor Dávid

Jak najít odpovědi na nezodpověditelné otázky?

Existuje něco před a po tomto našem fyzickém životě žitém v čase a prostoru? Takové a další otázky se v hlavách zvídavých lidí (těch, jejichž zvídavost již nebyla potlačena) objevují tím častěji, čím více se snaží najít odpověď.

21.1.2016 v 21:21 | Karma článku: 6.84 | Přečteno: 295 |

Dalibor Dávid

Harmonie na těle i na duši

Jsme přesyceni podněty, a to přináší našemu organismu nejen nadměrnou zátěž, ale i zdravotní problémy fyzického i psychického rázu. Jsme totiž součástí přetechnizovaného světa, kde roste napětí, vzruch a agresivita, zatímco kvalita životního prostředí a mezilidských vztahů klesá. Naše nervová soustava dostává díky takovým životním podmínkám pěkně zabrat a psychosomatické potíže se na nás lepí jako moucha na mucholapku.

1.2.2015 v 16:45 | Karma článku: 6.23 | Přečteno: 409 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Těžba nerostů na asteroidech – sen nebo realita?

Pod pojmem asteroid si jistě většina z nás vybaví hrozivého obra, schopného jedním úderem vyhladit většinu naší civilizace. Některé asteroidy by ale mohly být opakem. Mohly by se zasloužit o náš blahobyt. (délka blogu 5 min.)

21.9.2017 v 8:00 | Karma článku: 17.84 | Přečteno: 346 | Diskuse

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii.- 4. „Šialene dlhý“ vek Zeme ako dôsledok ďalších metód

Po rozbore metódy rádioaktívneho uhlíka pristúpime k ďalším dvom metódam - draslík-argón a urán-olovo, na stanovovanie veku od miliónov až po miliardy rokov. Preskúmame polemiku okolo datovania hory Sv.Heleny.

20.9.2017 v 17:14 | Karma článku: 6.43 | Přečteno: 164 | Diskuse

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii. – 3. Problémy a pochybnosti o rádiouhlíkovej metóde

V predchádzajúcom článku sme stručne zopakovali a zhodnotili metódu rádioaktívneho uhlíka pri určovaní veku v geochronológii. Aké sú teda konkrétne pochybnosti o tejto metóde?

19.9.2017 v 21:13 | Karma článku: 7.65 | Přečteno: 247 |

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii. – 2. Geochronológia a metóda rádioaktívneho uhlíka

Geochronológia - stratigrafia a rádiometrické metódy sú jedným z pilierov evolucionizmu. Aké sú ich predpoklady, problémy a obmedzenia? Aké sú konkrétne pochybnosti o metóde rádioaktívneho uhlíka C-14.

19.9.2017 v 19:43 | Karma článku: 5.69 | Přečteno: 122 |

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii.- 1. Vedci sú veľmi skeptickí

Hlavné body polemiky svetonázorov. O čom sa diskutuje? Sú nejaké závery z polemík? Články z novej série nájdete v rubrike: Polemiky o evolúcii.

19.9.2017 v 17:12 | Karma článku: 8.58 | Přečteno: 213 |
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 802

Jsem optimisticky naladěný idealista, který se přesto považuje za realistu. Mám rád zkoumání různých úhlů pohledu a následné hledání odpovědí na společenské, převážně sociální, otázky. Nejsem zastáncem uzdravování společnosti formou potlačování symptomů, nýbrž hledáním příčin a jejich následné vyřešení. Mezi má oblíbená motta patří "Nic není nemožné", "Všechno jde, když se chce" nebo také "V jednoduchosti je síla a krása".Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.