Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak najít odpovědi na nezodpověditelné otázky?

21. 01. 2016 21:21:21
Existuje něco před a po tomto našem fyzickém životě žitém v čase a prostoru? Takové a další otázky se v hlavách zvídavých lidí (těch, jejichž zvídavost již nebyla potlačena) objevují tím častěji, čím více se snaží najít odpověď.

Vybrali jsme si toto místo, tuto planetu pro život ještě před tím, než jsme se narodili? Existuje něco před a po tomto našem fyzickém životě žitém v čase a prostoru? Takové a další otázky se v hlavách zvídavých lidí (těch, jejichž zvídavost již nebyla potlačena) objevují tím častěji, čím více se snaží najít odpověď.

Já odpověď znám - ANO, vybrali jsme si tento život a ANO, existuje "něco" před a po tomto životě, lépe řečeno, tento život je jen jakýmsi jiným stupněm našeho bytí - součástí absolutního bytí, řekl bych, i když lidská slova jsou pro vyjádření této skutečnosti dosti omezená. Někdo namítne: "Máš na to důkaz?" Mám, jen nevím, zda je důkazem i pro toho, kdo se ptá.

Představte si například nějaký superpočítač, do kterého vložíte parametry pro výpočet velmi náročného příkladu, který by lidský mozek nezvládl vypočítat. Během sekundy poznáte výsledek. Výsledku superpočítače jistě uvěříte.

Lidé odcházivší ze systému, tedy lidé uvědomělí, vědomě přítomní a přirozeně dobří, jsou napojeni na tzv. Zdroj. Křesťané tomu říkají Bůh, jiní Vesmír, Energie nebo Láska. Já budu používat slovo Zdroj. Podobě jako superpočítač, i Zdroj dokáže vyřešit hádanku (neboť je studnicí vědění) s tím rozdílem, že to může být hádanka či otázka postavená na iracionálních základech, v čase a prostoru jen těžko zodpověditelná.

Uvědomělí lidé odpovědím a informacím (inspiracím) od Zdroje věří. A skeptici ne, protože to není empiricky (vědecky) zdůvodnitelná odpověď. Pravdivost výsledku od superpočítače můžeme ověřit v praxi. Ale pravdivost od Zdroje také. Aplikovat v praxi (v životě) informaci, že před a po životě je jen jiný stupeň bytí, nám do života vnáší pokoj, sPOKOJenost. Najednou se necítíme zbyteční a pomíjiví, necítíme se jako výsledek náhod, kdy se atomy a molekuly za pomocí fyzikálních jevů bez vyšší moci spojily a my jsme toho výsledkem. Naopak, cítíme vznešenost našeho bytí, cítíme se lépe.

Skeptik nezná ten pocit, tu energii, která tělem prochází, když je napojený na Zdroj, protože na něj napojený není, tedy alespoň ne vědomě. Proto nerozumí, nechápe a zavrhuje uvědomělé a nazývá je poblázněnými sluníčkáři.

To sluníčkářství - uvědomění - nás přibližuje k dosažení štěstí, vyrovnanosti, harmonie. A to je smyslem života každého člověka. I absolutně apatický člověk někdy toužil po štěstí a třeba stále touží, jen má tu touhu vytěsněnou, potlačenou, zadupanou díky vlivům výchovy, socializace a vůbec programům společnosti - systému. Materiálně založení lidé hledají štěstí v novinkách na trhu, módě atp. - když si něco takového pořídí, cítí se lépe, povzneseně, důležitě. Takový pocit štěstí je však pouze dočasný.

Zkuste si aplikovat do praxe informace, které k Vám přicházejí od Zdroje a pokud pocítíte, že Vám je lépe, cítíte se vyrovnaněji, znamená to, že jsou pravdivé a že skutečně pochází od něj. Kdo není napojen na Zdroj, může se na něj naladit. Stačí jen ztišit mysl, ego, uvolnit se a procítit něco pěkného - třeba vděčnost. Za cokoliv, třeba i za maličkost. Například za to, že venku sněží, prší, svítí slunce, fouká vítr - na tom všem se dá najít důvod, proč je to dobré. Kdo si troufá na větší kalibr, ať zkusí procítit třeba Aramejský otčenáš, který se od toho konvenčního zásadně, co do vyzařující energie, liší. Důležité je to procítění a ztišení se. Kdo to však udělá se záměrem zesměšnit či vyvrátit toto tvrzení, tomu se to samozřejmě nepovede. Toto je výzva pouze pro ty, kdo skutečně chtějí dosáhnout uvědomění, a tím pádem opustit systém a přiblížit se blíže štěstí.

Existují samozřejmě různé techniky, jak se "naladit na tu správnou vlnu". Zvídavý člověk a člověk toužící po Pravdě a vyrovnanosti se jistě chopí vlastní iniciativy a nalezne tu, která mu nejvíce vyhovuje. Takový člověk zjistí, že za to nemusí platit a ani být opojen návykovými látkami včetně alkoholu, aby byl šťastný. A zjistí mnoho dalšího, o čem doposud neměl nejmenší tušení. Jsem rád, že jsem mohl všem předat svou vlastní zkušenost, ať už je Vaše reakce jakákoliv.

Autor: Dalibor Dávid | čtvrtek 21.1.2016 21:21 | karma článku: 6.84 | přečteno: 295x

Další články blogera

Dalibor Dávid

Harmonie na těle i na duši

Jsme přesyceni podněty, a to přináší našemu organismu nejen nadměrnou zátěž, ale i zdravotní problémy fyzického i psychického rázu. Jsme totiž součástí přetechnizovaného světa, kde roste napětí, vzruch a agresivita, zatímco kvalita životního prostředí a mezilidských vztahů klesá. Naše nervová soustava dostává díky takovým životním podmínkám pěkně zabrat a psychosomatické potíže se na nás lepí jako moucha na mucholapku.

1.2.2015 v 16:45 | Karma článku: 6.23 | Přečteno: 409 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Roman Janas

Pomozte šířit příběhy válečných zajatců

Vážení přátelé, známí i neznámí, dovolte mi vás poprosit o vaši pomoc. V loňském roce to nevyšlo, i přesto se mi povedlo válečnou expozici, za pomoci mnoha hodin práce a drobných sponzorů, uvést do fungujícího stavu.

22.9.2017 v 19:48 | Karma článku: 5.52 | Přečteno: 95 | Diskuse

Alena Křehotová

„Vajíčko? Malíři?“

Malíři? Vajíčko? – Pro toho mám svíčkovou... Tohle z báječné televizní série Taková normální rodinka, napsané podle knížky Fan Vavřincové, s nezapomenutelnou Danou Medřickou, je naše oblíbená hláška vždy, když je třeba vymalovat.

22.9.2017 v 17:07 | Karma článku: 5.94 | Přečteno: 155 | Diskuse

Lucia Rien

V zajetí

Svoboda. Je? Existuje vůbec? Je někdo z nás doopravdy svobodný? Co to vlastně znamená svoboda? A proč po ní tak neskonale toužím? Poradí mi někdo návod na život? A ve své podstatě.. O co tady sakra jde?

22.9.2017 v 16:46 | Karma článku: 4.56 | Přečteno: 134 | Diskuse

Jiří Jiroudek

"Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí vzájemné lidské vztahy. To potom svět ...

To potom svět bude mít GENERACI IDIOTŮ"! Albert Einstein. I vzhledem k současnosti ten citát až zamrazí.

22.9.2017 v 14:49 | Karma článku: 6.45 | Přečteno: 181 | Diskuse

Daniela Bulířová

Odpověď máš vždy v sobě

Ať už hledáte odpověď na cokoliv ve vašem životě, vždy se ta správná odpověď nachází uvnitř vás. Vaše duše, vaše vnitřní já přesně ví, co je pro vás dobré a co ne.

22.9.2017 v 13:15 | Karma článku: 6.02 | Přečteno: 161 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 802

Jsem optimisticky naladěný idealista, který se přesto považuje za realistu. Mám rád zkoumání různých úhlů pohledu a následné hledání odpovědí na společenské, převážně sociální, otázky. Nejsem zastáncem uzdravování společnosti formou potlačování symptomů, nýbrž hledáním příčin a jejich následné vyřešení. Mezi má oblíbená motta patří "Nic není nemožné", "Všechno jde, když se chce" nebo také "V jednoduchosti je síla a krása".Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.